בתי אבות סיעודיים – שווה להתייעץ לפני שבוחרים

בתי אבות סיעודיים הינם בתי אבות לטיפול בקשישים, אשר עקב מצבם הבריאותי אינם יכולים לבצע פעולות פשוטות ביותר כמו לאכול, להתרחץ, להתלבש ולהתנייד לבד. במקרה ובן משפחה אינו מסוגל לתפקד באופן עצמאי בבית, כדאי לשקול להעביר אותו לבית אבות סיעודי בו הוא יוכל לקבל את הטיפול המתאים לו.

סיוע במציאות בית אבות סיעודי שיתאים לכם

ההחלטה להעביר את בן המשפחה הקשיש למוסד סיעודי אף פעם אינה פשוטה – היא דורשת החלטות והכנות אשר עלולות להיות לא-קלות, הן לבן המשפחה הקשיש והן לבני משפחתו. אך גם בנסיון למצוא את בית האבות הסיעודי המתאים, מתוך בתי האבות הסיעודיים בכל הארץ, היא משימה לא קלה בכלל.

הייעוץ הניתן על ידי "מלי שטילמן – יועצת גריאטרית" יסייע לכם לאתר את בית האבות הסיעודי המתאים ביותר לבן המשפחה שלכם. אחרי תהליך הכולל היכרות, איסוף נתונים וקביעת הסטטוס של בן המשפחה, מלי תמצא את האפשרויות הטובות ביותר מבין בתי האבות הסיעודיים הקרובים אליכם. השירות כולל ייעוץ אישי צמוד ויחס אישי, גם לאחר המעבר לבית האבות הסיעודי, בכדי לוודא כי בית האבות פועל לשביעות רצונו של המטופל ולשביעות רצונכם.

"מלי שטילמן – יועצת גריאטרית" תסייע לכם לקצר את התהליכים הבירוקרטיים הנדרשים מול בית האבות והמוסדות השונים, וכתוצאה מכך תעזור לכם לחזור זמן וכסף רב שהייתם משקיעים בתהליך זה באופן עצמאי.

השאירו פרטים וקבלו ממני ייעוץ והכוונה ללא עלות: 072-394-5490

מה חשוב לבדוק כשמחפשים בית אבות סיעודי?

חשוב לשכן את בן משפחתכם במוסד שיידע לספק לו את השירותים והטיפולים שמתאימים למצבו ולהנעים את שהותו שם. בכדי שתדעו איך לבחור את בית האבות הסיעודי שיספק לבן משפחתכם את השירות הטוב ביותר, כדאי לבחון את המוסד לפי מספר קריטריונים עיקריים:

רצונו של המטופל – אם המטופל נמצא במצב אשר מאפשר לו לקבל החלטות ולהביע את רצונו, חשוב להתחשב בכך בכדי לאפשר לו להרגיש שליטה במצבו ואחראי על אורח החיים שלו. בסופו של דבר, שיתוף הפעולה שלו יאפשר לטיפול שיקבל בבית האבות הסיעודי להיות אפקטיבי יותר.

שביעות הרצון שלכם – שביעות הרצון שלכם חשובה לתהליך, ובדיוק כמו שמצופה מבית האבות להתייחס אל בן המשפחה בצורה נכונה בעת שהותו, כך הוא נדרש לכבד אתכם ולספק לכם הרגשה נוחה ומזמינה ככל שניתן.

מיקום בית האבות הסיעודי – לרוב, המוסד יהיה אטרקטיבי יותר אם הוא קרוב למגורי בני המשפחה והחברים של המטופל, ואם הוא מקיים שעות ביקור נוחות.

שירותים רפואיים בבית האבות הסיעודי – כל בית אבות סיעודי נדרש לספק למטופליו שירותים רפואיים שונים. במקרה זה צריך לוודא כי השירותים הרפואיים עונים על דרישות הטיפול עבור בן המשפחה: השירותים הרפואיים יוענקו בהשגחה צמודה של רופא מומחה בגריאטריה, אשר יבצע מעקב רפואי מלא הכולל בדיקות דם ומעקב אחר פרמטרים נוספים.

שירותי רפואת חירום סיעודיים – דרושה נוכחות של רופא בכל שעות היממה יחד עם שירותי רפואת חירום אחרים במקום. אליהם יתלוו פעילות מרפאת שיקום ופיזיותרפיה ושירותי פסיכוגריאטריה עבור מטופלים הסובלים מהפרעות נפשיות כמו אלצהיימר, שיטיון, פיגור שכלי ומחלות אחרות.

רישיון לטיפול בחולים סיעודיים – כמובן שהשירותים הרפואיים צריכים להינתן ברישיון מתאים המוענק למוסד מטעם משרד הבריאות, ורק על ידי צוות רפואי המוסמך בתחום הגריאטריה.

הפעילות השוטפת של בית האבות – מלבד השירותים הרפואיים המוענקים במוסד הסיעודי, הצוות נדרש לתת מענה מהיר ויעיל לצרכיו של המטופל, אשר יכולים לכלול סיוע בהתניידות, רחצה, התלבשות ועוד.

שירותים סוציאליים עבור מטופלים סיעודיים – חשובים גם התמיכה ויחס האישי בתהליך הניתנים, על ידי העובדים הסוציאליים, למטופלים ולבני המשפחה.

היגיינה וטיפוח – כולל רמת הניקיון והאם קיימת צפיפות של מטופלים בחדרים.

לבסוף, שמירת התעסוקה והאינטרקאציה החברתית – אלו הם אבן ייסוד בכל טיפול, והם קריטיים במיוחד לאלו הנמצאים במצב סיעודי.

מחפשים בית אבות סיעודי?

מלאו את הטופס ואסייע לכם לבחור את בית האבות הסיעודי הטוב ביותר עבור יקירכם. 072-394-5490