מידע מקצועי

מילון מושגים

במהלך התהליך אתם הולכים להיתקל בהמון מושגים מקצועיים. אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר.

קריאה נוספת >

שאלות ותשובות

ההחלטה על מציאת פתרון דיור ליקירכם היא איננה החלטה פשוטה וכדי לעשות לכם מעט סדר בראש ריכזנו עבורכם את השאלות הנפוצות ואת התשובות עליהן.

קריאה נוספת >

חברות השמה לבתי אבות ייעוץ אישי ללא עלות

במסגרת שירות השמה לבתי אבות, אני לוקחת על עצמי את האחריות למצוא עבור יקירכם את מסגרת המגורים שתתאים לו. מהיכרות רבת השנים שלי עם המערכת ועם המוסדות השונים, אוכל להמליץ לכם בדיוק על בית האבות שיענה בצורה אופטימלית על כל הצרכים והדרישות שתעלו. בנוסף, אוכל לברר האם אתם זכאים לשירות השמה לבתי אבות ללא תשלום, במידה ואתם זכאים לסבסוד של השירות מטעם המדינה או מהביטוח הלאומי.

קריאה נוספת >

חוק הסיעוד - סיוע במימון טיפול סיעודי

חוק הסיעוד הוא הדרך שלכם לקבל סיוע במימון טיפול סיעודי עבור יקירכם. בעזרת גמלת הסיעוד שיקבל הוא יהיה זכאי למטפלת סיעודית אשר תגיע אליו הביתה או למקום מגוריו בדיור המוגן. המטפלת תעניק לו טיפול אישי, תטפל בענייני הבית השונים ותשמור על ביטחונו ורווחתו האישית.

קריאה נוספת >

קוד משרד הבריאות בדיקה לזכאות ללא עלות

"קוד משרד הבריאות" הוא מסמך הניתן מטעם משרד הבריאות, המאשר סיוע של המשרד במימון מלא או חלקי עבור בתי אבות סיעודיים או בתי אבות לתשושי נפש. עבור מבוגרים אשר צריכים פתרון מגורים מתאים ואין ביכולתם או ביכולת בני משפחתם לעמוד בדרישות הכספיות, משרד הבריאות מסייע במימון ההרשמה והאשפוז על ידי קבלת קוד משרד הבריאות.

קריאה נוספת >

בתי אבות סיעודיים - שווה להתייעץ לפני שבוחרים

בתי אבות סיעודיים הינם בתי אבות לטיפול בקשישים, אשר עקב מצבם הבריאותי אינם יכולים לבצע פעולות פשוטות ביותר כמו לאכול, להתרחץ, להתלבש ולהתנייד לבד. במקרה ובן משפחה אינו מסוגל לתפקד באופן עצמאי בבית, כדאי לשקול להעביר אותו לבית אבות סיעודי בו הוא יוכל לקבל את הטיפול המתאים לו.

קריאה נוספת >

בתי אבות לתשושי נפש

בתי אבות לתשושי נפש הינם בתי אבות לטיפול בקשישים אשר עקב מחלות, נפשיות או עצביות, חוו ירידה בתפקודם הקוגנטיבי ולכן מתקשים לדאוג לעצמו ביומיום. קשישים הנמצאים בתשישות נפשים דורשים סיוע בביצוע פעולות בסיסיות כמו לאכול, להתקלח, להתלבש ולעיתים אף לתקשר עם הסביבה. בתי אבות לתשושי נפש מותאמים לטיפול בקשישים אשר לקו במחלות כמו אלצהיימר, שיטיון, מחלות עצביות שונות, ליקויי שכלי וכו'. אם בן משפחתכם לקה במחלה אשר מפריעה לו בניהול שגרת החיים שלו, בית אבות לתשושי נפש יספק עבורו את הסביבה הבטוחה שהוא זקוק לה וידאג לכל צרכיו.

קריאה נוספת >

בית אבות סיעודי - עזרה ללא עלות למשפחות

בית אבות סיעודי הוא מוסד ייעודי עבור קשישים, אשר עקב מצבם הבריאותי מתקשים לדאוג לעצמם בחיי היום יום. קשישים במצב סיעודי דורשים עזרה גם בפעולות הפשוטות ביותר, כמו לאכול, להתרחץ ולהתנייד בעצמם, ובמקרים רבים נדרשים להשגחה רפואית מקיפה. עקב כך, הם אינם יכולים להמשיך לגור עוד בביתם הפרטי, וצריכים לעבור לפתרון המתאים עבורם.

קריאה נוספת >

ייעוץ והכוונה לבתי אבות - בחירת בית אבות להורה ללא עלות

במסגרת שירות ייעוץ והכוונה לבתי אבות, אני מבצעת עבורכם בדיקה מבין מגוון המוסדות הגריאטרים הפועלים כיום. יחד נדאג למקום הנכון להורה שלכם בהתאם למצבו הבריאותי

קריאה נוספת >